3D objekty v Google Ads, stop-motion na Instagrame a ďalšie novinky | Digital Hot Shots 2 #24

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

V dvadsiatom štvrtom pokračovaní druhej série nájdeš noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie alebo si vypočuj podcast na Spotify a iTunes.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

Tech Shots

V Tech Shots sa dozvieš každý piatok novinky zo sveta technológií s Michalom Fehérom 🙂

3D objekty v Google Ads

V Google banner reklame budú môcť byť 3D objekty, ktoré budete môcť jednoducho otáčať. Takýmto spôsobom si budú môcť váš produkt zákazníci obzrieť z každej strany.

Najlepší čas postovania na sociálne siete

Štúdia o tom, kedy sa oplatí zdieľať príspevky na sociálne siete. Vo všeobecnosti je najlepšie zdielať v piatok medzi 9 a 10 hodinou. Stále však platí, že je dôležite všímať si aktivitu vlastných fanúšikov, štúdiou sa môžete inšpirovať alebo si niektoré rady a zistenia otestovať.

Stop-motion na Instagrame

Instagram testuje stop-motion funkciu v kamere. Ešte nie je jasné, kedy bude táto funkcia dostupná.

Google Maps maže fejkové firmy

V roku 2018 vymazal Google až tri milióny falošných firiem. Google tvrdí, že 90% týchto firiem ani nikto nevidel. Zámerom Google je aj týmto spôsobom ponúkať relevatné informácie.

Nová možnosť skryť odporúčané kanály na Youtube

Youtube chce pomôcť zlepšiť váš používateľksý zážitok na domovskej stránke. V rámci toho si budete môcť vybrané videá aj kanály skryť, aby sa vám už nezobrazovali v odporúčaných.

Reklama v Explore Feede na Instagrame

Instagram začne pridávať reklamu aj do Explore feedu.

Zdieľanie stories z WhatsAppu na iné platformy

WhatsApp testuje funkciu, cez ktorú by ste mali vedieť zdieľať stories aj na iné platformy ako Facebook, Instagram a podobné.

Zdieľanie postov na FB iba pre top fanúšikov

Facebook pridáva možnosť vyzdieľať organický príspevok, ktorý budú vidieť len top aktívni fanúšikovia vašej stránky. Budete im môcť takto poďakovať, komunikovať špeciálnu zľavu a lepšie si z týchto fanúšikov vytvárať ambasádorov svojej značky či produktu. Viac o novinke v nadpise.

Desigual mení logo

Módna značka Desigual mení logo. Dali ho naopak, aby bolo selfie-friendly a pritiahli ľudí, kotrí si radi robia selfie. Čo si o tom myslíte?

Prečo sú baterky výkonných telefónov stále také nevýkonné?

Dnešný telefón, nie je len telefón, len baterka je možno stále slabá. Prečo je to tak? V nadpise nájdete nalinkované video, ktoré vám všetko vysvetlí.

Mazanie dát o polohe

Google dovolí používateľom zapnúť si automické mazanie dát o vašej polohe.

Gifs vo vyhľadávaní

Google pridal do výsledkov vyhľadávania gifká, ktoré sú priamo zdieľateľné. Je to z ich vlastnej platformy Tenor.

Facebook testuje nové možnosti vypnutia notifikácií

To znamená, že keď vám príde neželaná notifikácia, budete s ju môcť vypnúť a dokonca aj všetky. Zatiaľ v testovacej fáze.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]