top of page
Search

5 Osvedčených taktík ako byť produktívnejší

Updated: May 28

S blížiacim sa rokom 2020 je ideálny čas zamyslieť sa nad zvýšením svojej produktivity. Ako človek pracujúci v kreatívnom prostredí a na pozícii riaditeľa digitálnej marketingovej agentúry som si vedomý dôležitosti efektívnosti a chcel by som sa s vami podeliť o päť osvedčených tipov, ktoré mi pomohli zlepšiť moju produktivitu. Rád by som tiež počul vaše nápady na zvýšenie produktivity a boj s prokrastináciou.


1. Naučte sa efektívne plánovať deň

Plánovanie je základným kameňom produktivity. Začnite s pravidlom blokovania času pre prácu, kedy sa neplánujú žiadne stretnutia. Napríklad, stretnutia plánujem až po 13:00. Ak sa náhodou stane, že mám stretnutie ráno, snažím sa naplánovať všetky stretnutia do dopoludnia a zvyšok dňa mám voľný. Toto umožňuje lepšie sústrediť sa na prácu bez prerušení.


2. Vypnite všetky notifikácie

Jedným z kľúčov k zvýšeniu produktivity je minimalizovanie rušenia. Odporúčam úplne vypnúť všetky notifikácie na vašom telefóne. To mi umožňuje kontrolovať, kedy si prečítam správy alebo e-maily, namiesto toho, aby mi prichádzajúce upozornenia rušili prácu.


3. Zapisujte a vyhodnocujte

Písanie poznámok a plánov je ďalším spôsobom, ako udržať produktivitu. Vyvinuli sme špeciálnu edíciu žurnálu "Kreativec", ktorá je určená pre ľudí z kreatívneho prostredia. Pomáha pri zaznamenávaní nápadov, plánovaní projektov a zachytávaní pokroku. Zapisovanie úspechov aj neúspechov vám umožní zlepšiť sa a zostať motivovaný.


4. Sústreďte sa na dôležité úlohy

Naučte sa rozlišovať medzi úlohami, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť a tými, ktoré môžete delegovať alebo dokonca ignorovať. Nie všetko, čo máte na zozname úloh, musí byť vykonané vami osobne alebo vôbec.


5. Naučte sa oddychovať efektívne

Posledný tip sa týka oddychu. Efektívny oddych je rovnako dôležitý ako práca. Či už ide o cvičenie, meditáciu alebo jednoducho o chvíľu oddychu od všetkého, je dôležité nájsť čas na regeneráciu a mentálne vypnutie.


Záver:

Produktivita nie je len o viacej alebo tvrdšej práci; je o práci múdrejšie. S týmito tipmi dúfam, že nájdete spôsoby, ako efektívnejšie využívať svoj čas v roku 2020. Ak máte ďalšie tipy alebo nápady, povedzte mi o nich v komentároch pod týmto videom.


Poznámka: Pre viac podrobností a praktických príkladov si pozrite video linkované nižšie. Nezabudnite tiež sledovať ďalšie materiály a možno sa inšpirovať na ceste k produktívnejšiemu roku 2020.
Comentarios


bottom of page