Facebook Community Actions, Facebook LOL Feed | Digital Hot Shots 2 #3

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

V treťom pokračovaní druhej série nájdeš 13 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie.

Nový feed – LOL na Facebooku

Facebook buduje LOL Feed, ktorý bude pozostávať z trendujúcich GIF a vtipných videí uverejnených na populárnych meme účtoch. Bude mať niekoľko kategórií a je namierený hlavne na mladšie publikum s cieľom prilákať ich na Facebook.

Community Actions na Facebooku

Facebook testuje Community Actions, ktoré majú slúžiť susedstvám, komunitám, lokálnym združeniam a aktivistom pre zmobilizovanie pomoci a vytvoreniu petície, ktorú môžu ľudia podporiť. Zatiaľ sa to testuje v US a je otázne aké opatrenia ma v pláne Facebook, aby sa táto feature nedala aj zneužiť. Viac nalinkované v nadpise.

Google hlasové vyhľadávanie v slovenčine

Odteraz môžete aj na Androide a v Google Docs diktovať svoje príkazy v slovenčine. Vyskúšajte, či vám hlasové zadávanie funguje pekne ľubozvučne 🙂

Zmenený proces vytvárania novej firmy na Goggle My Business

Pridáva sa možnosť zadania dvoch typov adries. Napr. aj keď biznis nemá fyzickú adresu, môžu sa určiť miesta, kde služby poskytuje.

Netflix v Instagram Stories

Stačí k tomu Netflix mobilná aplikácia, z ktorej môžete zdieľať Stories na Instagram, plus možnosť pridať CTA Watch more.

Odpovedanie mailom v Messengeri

Ak vám príde Messenger notifikácia o novej správe do mailu, po novom na ňu môžete odpovedať mailom. Vášmu príjemcovi sa objaví ako správa z Messengera.

Twitter mení webový interface

Mení sa webový interface a pribúda emoji button.

Tik Tok aplikácia

Ak ste ešte o nej nepočuli, zistite viac v článku. Nalinkované v nadpise.

Adma e-book: Kreativita v online kampaniach

Admia vydala e-book na stiahnutie zadarmo.

Facebook sprísňuje politickú reklamu

Politickí inzeranti budú musieť potvrdzovať svoju identitu, reklamy s politickou témou budú automaticky pridané do Online reklamnej knižnici po dobu 7 rokov.

Článok prečo McDonald nereaguje na komentáre konkurencie

Nezostanete lídrom, ak budete odpovedať konkurencii a opätovať im pozornosť späť, ale tým, že sa sústredíte na zákazníka a inovácie. Viac v článku.

Google snippety aj z pdf obsahu

Google bude čítať obsah aj z pdf súborov a bude z nich vytvárať snippet, ktorý sa vám zobrazí vo vyhľadávaní. Zatiaľ sa testuje.

Google odstráni Hangout v októbri, nahradí ho nová business platforma

Hangout Chat and Meet bude sa bude orientovať na biznis využitie a chce byť konkurenciou napríklad Slacku. Pôvodný Hangout sa zruší v októbri.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]