Facebook funkcia Keyword Alert, štúdia GDN Trends a ďalšie novinky|Digital Hot Shots 2 #22

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

V dvadsiatom druhom pokračovaní druhej série nájdeš 14 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie alebo skús podcast na Spotify a iTunes.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

Tech Shots

V Tech Shots sa dozvieš každý piatok novinky zo sveta technológií s Michalom Fehérom 🙂

Populárnosť jednotlivých sociálnych sietí

Pekný dynamický graf, ktorý ukazuje populárnosť jednotlivých sociálnych sietí počas niekoľkých rokov.

Úspech nových filtrov Snapchatu

Vďaka novým filtrom Snapchat získal dva milióny stiahnutí aplikácií.

Kryptomena od Facebooku k sebe získala veľké značky

Facebook predstaví White Papers, ktorými odokryje viac informácií o tejto kryptomene. Taktiež predstavil značky ako Mastercard, Visa a Uber, s ktorými aktívne komunikuje.

Trendy v rámci GDN reklám

Firma Semrush vytvorila štúdiu, aké sú trendy v rámci GDN reklám. Je to prvá štúdia, ktorá ide do hĺbky v rámci e-commerce. Dozviete sa v nej, aké sú najviac používané formáty alebo akí ľudia klikajú na reklamy v e-commerce. Veľa poznatkov, ako to robiť lepšie. Štúdiu nájdete v nadpise.

Nový vzhľad SERP

Decentný redesign. Pridali sa hore nové ikonky.

Core algoritmus od Google

Štúdia, ktorá hovorí, ako reálne ovplyvnila zmena algoritmu v rámci Google organickú návštevnosť stránok. Nájdete tam stránky, ktoré to pozitívne, ale aj negatívne ovplyvnilo.

Skript pre vytváranie SKAG

Skript, ktorý vám ľahšie pomôže vytvárať SKAG, t.j. Single Keyword Ad Groups. V tomto skripte dáte do jedného spreadsheet-u kľúčové slová, reklamné texty a jednoducho sa vám to prenesie do editora, v ktorom viete vytvoriť kampane. Tento menej pracný prístup je nalinkovaný v nadpise.

Príklady content marketingu pre e-commerce

Ako robiť obsah pre e-commerce sektor? V nadpise nájdete link na článok, kde nájdete reálne príklady, ktorými sa môžete inšpirovať.

Keyword alert na Facebooku

Budete si môcť nastaviť kľúčové slová, ktoré keď sa vyskytnú v skupine, Facebook vás na to upozorní a budete vedieť flexibilnejšie reagovať.

11 posolstiev z „Internet Trends Report“

Aké sú trendy v roku 2019 v rámci Internet? Autorom je medzinárodne uznávaná internetová odborníška a bývala analytička, ktorá pôsobila aj na Wall Street.

Facebook diskusné fórum pre vývojárov

Môžete sa tam poradiť, s ostatnými vývojármi o probléme, s ktorým si neviete radi 🙂

Chatboti, ktorých sa oplatí kopírovať

Desať príkladov chatbotov, ktorí sa oplatia kopírovať.

Vychytávky z Google Tag Manager-a

Nájdete vychytávky na základne veci v Google Tag Manager. Napríklad, ako nastaviť analytics kód, event, Facebook pixel a pod.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]