top of page
Search

Google AdWords pripravil lokálne kampane, FB testuje 180 stupňové videá | Digital Hot Shots #9

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

Ak maš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

V deviatom pokračovaní nájdeš 16 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie.

Jedna z viacerých noviniek od Google Adwords. V jednom prehľade budete vidieť, ktoré pobočky v ktorých lokalitách získali najviac kliknutí na zatelefonovanie, navigáciu a návštevu webu. Preto si budete čoskoro vedieť reportovať na jednom mieste informácie o jednotlivých pobočkách.

Tieto videá si viete umiesniť do postov a ukázať ich fanúšikom. Nie sú zatiaľ dostupné v reklamách.

Od začiatku roka zrušil 70 mil. fake účtov. Twitter plánuje overovať účty cez SMS. Snaha Twittru o zrušenie fake účtov sa od minulého roku zdvojnásobila.

Newsfeed.cz vytvoril návod na pútavé insta stories, kde nájdete návod aj na zaujímave insta stories reklamy.

Zadáte si tam URL adresu podstránky vášho webu a Google Search Console vám vyhodnotí, či je daná podstránka správne zaindexovaná vrátane reportu, kde sú chyby a čo opraviť.

Koláže videí alebo fotiek, juchú.

Nová služba podobná nášmu Viamo, aby ste sa mohli s kamošmi rozrátavať za obedy 🙂

A aj remarketing. Budete si môcť pozrieť štatistiky medzi zariadeniami a vytvoriť cross device remarketingové publikum, ktoré budete môcť využiť v Google Adwords kampaniach.

YouTube bude ponúkať spravodajské videá vyššie. Zároveň do vyhľadávania pripravuje zobrazovanie úryvkov článkov zo spravodajských webov.

Tzv. maximalize lift. Táto stratégia bude optimalizovať doručovanie vašich reklám na ľudí, ktorí sa viac zaoberajú brandom, čiže ľudí, ktorí majú väčšiu šancu interagovať s vaším brandom. Od minulého roka vzrástol na YouTube počet konverzií o 150 %.

Ak si ho ešte nevidel/a, choď si ho pozrieť. Je to úžasný diel plný smiechu 🙂

Má za úlohu identifikovať a odstrániť kľúčové slová s nízkym skóre kvality.

Google od 9.7. berie do úvahy aj to, ako rýchlo sa vaša stránka načíta v rámci vyhľadávania. Podľa toho bude zoraďovať stránky vo výsledkoch vyhľadávania.

V sekcii Landing Page nájdete metriku, ktorá vám bude vyhodnocovať rýchlosť načítania stránky. Nemusíte už ďalej odchádzať z Adwords.

Google predstavil Local Campaigns, ktoré sú zamerané primárne na návštevu vašich pobočiek.

Sú nimi návštevy obchodov.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page