top of page
Search

Ktoré firmy by nemali byť na sociálnych sieťach?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Predtým, ako sa rozhodnete založiť firemný Facebook alebo Instagram, položte si tieto základné otázky:

Vieme generovať kvalitný obsah, ktorý bude mať hodnotu pre ľudí?

Hodnotný obsah nie sú len produktové fotky či nekvalitné články. Je to obsah, ktorý vie napríklad edukovať, pobaviť alebo má inú pridanú hodnotu. 

Máme peniaze zamestnať ľudí na vytváranie obsahu a na jeho šírenie medzi ľuďmi na Internete?

Je dôležité si uvedomiť, či si firma dokáže vyčleniť peniaze pre aktivity na sociálnych sieťach. Táto čiastka sa môže pohybovať od 500 do 10 000 eur mesačne. Niekto musí príspevky vymyslieť, potom ich boostovať a vyhodnocovať. 

Byť na sociálnych sieťach nie je pravidlo, ale možnosť. Treba si to zvážiť.

Ak si firma len na jednu otázku odpovie nie, prispievať obsahom na Facebook a Instagram nie je potrebné. Snažiť sa byť aktívny na sociálnych sieťach môže byť zbytočná práca navyše, ak obsah, ktorý vytvárate, nie je hodnotný, pravidelný, boostovaný a merateľný. V takom prípade je najlepšie sústrediť sa na biznis, vývoj produktu, performance marketing a podobne.

Apple má Instagram, kam pridáva krásne fotky svojich produktov, ale na Facebooku aktívny nie je. Prečo? Na jeho Facebook page by sa ľudia mohli začať sťažovať na jeho produkty a Apple by musel zamestnať množstvo ľudí, ktorí by v rámci Social Media Care museli riešiť problémy a sťažnosti verejne. Pre Apple to nemá pridanú hodnotu, preto Facebook nepoužíva.

Nič sa nedeje

Zvážte, či viete generovať a zaplatiť kvalitný obsah. Ak hej, choďte do toho. Ak nie, nič sa nedeje. Venujte svoju pozornosť iným oblastiam vo svojom biznise, vždy sa dá zlepšovať.

Ak vás táto téma zaujala, pozrite si celé video, kde sa jej venujem:


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page