top of page
Search

Nová forma reportingu reklám vo Facebooku, Cannes predictions od Leo Burnett | Digital Hot Shots #5

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

Ak maš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

Piaty diel obsahuje 17 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie.

Facebook updatuje ads reporting. Najväčšou zmenou je kreatívny reporting, s ktorým si budete môcť kreatívy vyreportovať efektívnejšie než doteraz. Takže, ak máte jednu reklamu vo viacerých reklamných skupinách, budete si to môcť na jednom mieste vyfiltrovať a odsledovať, ktorá kreatíva je efektívna a ktorá nie.

Obmedzí im počet reklám. K tomuto „trestu“ pristúpi Facebook až vtedy, keď bude negatívnych recenzií príliš veľa.

Facebook zverejnil 25-stranový dokument v 40 jazykoch s pravidlami toho, čo môžete a nemôžete zverejňovať na tejto sociálnej sieti. Zároveň pre Facebook aktuálne na odstraňovaní nevhodného obsahu pracuje 7500 ľudí, čo je o 40 % viac ako to bolo pred rokom.

Najnovšie sa bude možné označovať produkty nielen v postoch, ale aj v instastories.

Odteraz budete môcť nevhodné správy nahlasovať priamo v messengeri, doteraz to išlo len cez Facebook.

Aplikácia sa rozšírila do celého sveta, bude podporovať aj 22 jazykov. Využiť ju môžete v ľubovoľnom jazyku nezávisle od krajiny, v ktorej sa práve nachádzate.

Keď ste sa s niekým skamarátili na Facebooku, prišla vám správa v messengeri, že ste sa stali priateľmi. Keď tieto správy budete ignorovať, nebudú vám ďalej chodiť.

Siri v 35 krajinách pridala pred Majstrovstvami sveta vo futbale novú funkciu. Budete sa jej môcť opýtať, kedy sa hrá ďalší zápas alebo aký bol výsledok už odohratého zápasu.

Keď vás niekto vo svojej story označí, viete ju jedným klikom vyzdieľať do svojich stories.

Ide o projekt Googlu, ktorého cieľom je zlepšiť výkon a rýchlosť mobilných stránok. Novinka bude prístupná v septembri.

Advertiseri si tam budú môcť nájsť influencerov, ktorí zasahujú pre nich relevantnú cieľovku, spojiť sa s nimi a vytvoriť influencer kampaň.

Predikcia reklamných kampaní, ktoré podľa nich zvíťazia v Cannes. V minulosti mala až 85 %-nú úspešnosť.

Od 15. júna prináša viac offline prekladov a nová umelá inteligencia by mala lepšie prekladať texty. Vrátane slovenčiny!

10 užitočných rád.

Pornhub spustil vlastnú VPNku, cez ktorú môžete veľmi bezpečne surfovať po Internete. Nielen na pornostránkach.

Tento krok je očakávaný, nakoľko sa vie, že Facebooku poklesol počet aktívnych užívateľov. Zatiaľ v testovaní.

Znovu zmapuje naše ulice a zaktualizuje ich na Google mapách.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page