top of page
Search

Novinka: Vertikálne Video Ads na Facebooku

[vc_row][vc_column][vc_column_text]V týchto dňoch sa internetom šíri správa o tom, že Facebook testuje nové vertikálne reklamy na mobiloch. Je to viacmenej logický krok, keďže Snapchat postupne rolluje von s reklamným systémom, cez ktorý si budete môcť programaticky kúpiť reklamu. A kedže Facebook, ako už viackrát ukázal, má veľký rešpekt pred Snapchatom, potrebuje mu začať nejakým spôsobom konkurovať.


V článku, ktorý koluje po internete, je zaujímavá citácia CEO firmy Laundry Service Jasona Steina. Ten hovorí, že výsledky novej reklamy sú 3x lepšie ako pri klasických reklamných formátoch, ktoré sú „na šírku“. Čo je samozrejme super a určite sa oplatí tento formát reklamy vyskúšať hneď, ako bude dostupný.

Pri tomto tvrdení je dôležité uvedomiť si pár základných faktov. Jedným z hlavných faktov je, že …

Ide o nový formát reklamy.

To znamená, že používatelia ešte nie sú presýtení týmto formátom reklamy a reagujú naň pozitívnejšie. Akonáhle sa tento formát reklamy dostane do obehu a všetci sa naň vrhnú, bude mať zo začiatku perfektné výsledky, ktoré sa budú časom zhoršovať.  Prirodzene.

Nevyhodnocujte to hneď negatívne a skúste dlhodobo porovnávať tento typ reklamy s ostatnými.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Vráťme sa k reklame samotnej. Tým, že Snapchat dlhodobo (a po novom už aj Instagram) nastoluje trend vertikálnych videí, svojím spôsobom aj zadefinoval, ako by mali vertikálne reklamy vyzerať.

Nejde o žiadne perfektne natočené videá, ktoré sú hrané profesionálnymi hercami. Čím bude obsah prirodzenejší a v podstate „neupravený„, tým bude atraktívnejší pre používateľov a pre vás bude vo finále lacnejší.

Pamätajte na to (teda uložte si tento článok a prečítajte opäť o pol roka), keď Facebook sprístupní túto možnosť reklamy do všetkých účtov na svete. Nestačí len prispôsobiť vaše klasické reklamy na nový vertikálny formát. Skúste k tomu pristúpiť tak, ako by sa na vertikálny formát patrilo.  Všímajte si Snapchat a Instagram Stories a natočte reklamu špeciálne určenú pre vertikálne zobrazenie.

Aký je váš názor na Vertical Video Ads?


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comentários


bottom of page