Novinka: Vertikálne Video Ads na Facebooku

[vc_row][vc_column][vc_column_text]V týchto dňoch sa internetom šíri správa o tom, že Facebook testuje nové vertikálne reklamy na mobiloch. Je to viacmenej logický krok, keďže Snapchat postupne rolluje von s reklamným systémom, cez ktorý si budete môcť programaticky kúpiť reklamu. A kedže Facebook, ako už viackrát ukázal, má veľký rešpekt pred Snapchatom, potrebuje mu začať nejakým spôsobom konkurovať.


Pri tomto tvrdení je dôležité uvedomiť si pár základných faktov. Jedným z hlavných faktov je, že …

Ide o nový formát reklamy.

To znamená, že používatelia ešte nie sú presýtení týmto formátom reklamy a reagujú naň pozitívnejšie. Akonáhle sa tento formát reklamy dostane do obehu a všetci sa naň vrhnú, bude mať zo začiatku perfektné výsledky, ktoré sa budú časom zhoršovať.  Prirodzene.

Nevyhodnocujte to hneď negatívne a skúste dlhodobo porovnávať tento typ reklamy s ostatnými.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Vráťme sa k reklame samotnej. Tým, že Snapchat dlhodobo (a po novom už aj Instagram) nastoluje trend vertikálnych videí, svojím spôsobom aj zadefinoval, ako by mali vertikálne reklamy vyzerať.

Nejde o žiadne perfektne natočené videá, ktoré sú hrané profesionálnymi hercami. Čím bude obsah prirodzenejší a v podstate „neupravený„, tým bude atraktívnejší pre používateľov a pre vás bude vo finále lacnejší.

Pamätajte na to (teda uložte si tento článok a prečítajte opäť o pol roka), keď Facebook sprístupní túto možnosť reklamy do všetkých účtov na svete. Nestačí len prispôsobiť vaše klasické reklamy na nový vertikálny formát. Skúste k tomu pristúpiť tak, ako by sa na vertikálny formát patrilo.  Všímajte si Snapchat a Instagram Stories a natočte reklamu špeciálne určenú pre vertikálne zobrazenie.

Aký je váš názor na Vertical Video Ads?


#facebook #verticalads #verticalvideo