top of page
Search

Prečo by vaša online stratégia mala obsahovať video content?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]O roku 2016 sa hovorí ako o roku Videa resp. Live videa. Facebook sa snaží čo najviac tlačiť live video a aj jeho ďalšie plány s videom sú obrovské. Je preto úplne logické, že online marketéri by sa mali tomuto trendu prispôsobiť.

Prečo sa video stalo trendom?

Leniví ľudia. V skratke by sa to dalo pomenovať takto. Ide o to, že bežným ľudom sa nechce konzumovať obsah v textovej forme – tak to bolo vždy od kedy vznikla TV a ľudia mohli začať konzumovať obsah v tejto forme.

V online to pekne ukazuje graf, v ktorom sú slovenskí používatelia a ich konzumácia online videa:


zdroj: consumerbarometer

29% online používateľov na slovensku konzumuje video obsah denne. A to je štatistika z prelomu roku 2014 / 2015 odkedy sa video obsah výrazne znásobil a teda aj jeho konzumácia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jendoduché štatistiky

Na YouTube je momentálne takmer jedna tretina všetkých internetových používateľov, ktorá denne vygeneruje stovky miliónov hodín videní denne.

Na YouTube vzrástol počet prehratých hodín o 50% každý rok za posledné tri roky.

Snapchat dokáže vygenerovať denne 8 miliárd pozretí videí. Facebook je na tom veľmi podobne s tiež cca 8 miliardami denne.

Zároveň Facebook dokáže denne vygenerovať 100 miliónov hodín pozretí videí.

Čiže aj reálne čísla nám ukazujú, že radi konzumujeme video obsah. Je to logické dokážeme odovzdať viac informácií za menej času používateľom.

Viac informácií za menej času

Čo je dôležité pri videu je, že dokážete odovzdať oveľa viac informácií za kratší čas používateľom a zároveň do toho zapojiť aj emóciu a tým si lepšie budovať vzťah so značkou ako takou. Obsah v online by mal byť viac dynamický ako v klasickej TV preto je lepšie obsah, ktorý sa pripravuje do online prostredia vytvárať samostatne pre online. Či už ide o „organické“ videá alebo platenú reklamu.

Netlačte sa všade

Samozrejme online video je Trend. To nám potvrdzujú veľký hráči ako Facebook alebo Snapchat, na ktorom sa denne skonzumuje viac ako 8 miliárd videí. Denne 8 miliárd. Veď to je úplne strašne veľa.

Stále, ale platí pravidlo, že sa nemusíte tlačiť úplne všade iba preto, že je to trend. Pokiaľ proste nedokážete generovať video obsah s pridanou hodnotou pre používateľov a chcete vytvárať video iba preto, že je to trend, nebude to mať pre vás žiaden efekt. Treba si vždy dopredu dobre vyhodnotiť nový trendový komunikačný kanál, ale tak isto aj formu komunikácie, ktorou budete komunikovať na potenciálnych zákazníkov.

Pracujete s video obsahom alebo máte to v pláne? Dajte vedieť vaše postrehy v komentároch.

A o tom, čo je to vlastne ten Snapchat a či je naozaj dobrým komunikačným kanálom sme sa pobavili v tomto článku, prečítaj si.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page