top of page
Search

Prečo je konzistencia v online dôležitá

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Snažím sa to hovoriť na všetkých školeniach, prednáškach a workshopoch. Pri akejkoľvek komunikácii v digitále by ste mali byť jednotní, t.j. konzistentní s landing page, resp. a akoukoľvek cieľovou destináciou. Môže sa to zdať ako úplná banalita, no pravidelne sa stretávam s rôznymi kampaňami, ktoré mi dokazujú, že nie je.

Prečo treba byť konzistentný?

Základ je, že chcete používateľom zjednodušiť ich život. Tým pádom im chcete spraviť aj ich nákupný (registračný, alebo akýkoľvek) proces jednoduchší. Podrobnejšie to rozoberám v mojom e-booku, v ktorom sa opieram okrem iného aj o jednu prezentáciu z Marketing Festivalu. Odporúčam pozrieť aj to.

Ako taká konzistencia funguje / vyzerá?

Je to veľmi jednoduché. V princípe sa to dá definovať takto:

Ak používateľom hovorím A

Prichádzajú na web, kde im A dopovedám.

Reálny príklad:

Ak ponúkam paušál s neobmedzenými hovormi za akciovú cenu, nemôžem prísť na web, ktorý mi komunikuje super nadupaný telefón a ak sa náhodou rozhodnem, že ho chcem, tak v treťom kroku sa náhodou dozviem, že k tomuto telefónu je ten super paušál v akcii.

Mal by som prísť na web, kde je ihneď viditeľný spomínaný paušál s neobmedzenými hovormi, jeho cena, výhody / nevýhody a potom možno v ďalšom kroku mi môžete skúsiť predať k tomu paušálu aj telefón.

Môže sa zdať, že to je všetko jednoduché a logické. No často nie je. Tu je reálny príklad, ktorý som videl pred pár dňami na webe. To, že to stále nie je samozrejmosť ani tam, kde by malo byť, je fakt, že ide o príklad z reklamnej agentúry.

Agentúra komunikovala v banneri: 75 € kupón na reklamu aj s call-to-action buttonom – “Mám záujem”


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Keď sa teda niekto rozhodol kliknúť na tento banner, prišiel na landing page, kde sa len veľmi ťažko dala nájsť akákoľvek zmienka o 75 € kupóne.


Prečo by som mal na základe tejto reklamy kontaktovať spomenutú firmu? Prečo na stránke nebol jednoduchý kontaktný formulár a nad ním nadpis “Dáme vám 75 € na AdWords reklamu. Kontaktujte nás!”

Skúste si pozrieť už vyššie spomenutý e-book, v ktorom som túto tému trošku viac rozobral a naozaj – snažte sa byť konzistetní pri komunikácii v online.

Ideálne cvičenie pre vás: skontrolujte si všetky reklamy, ktoré vám v online bežia, pozrite si, čo v nich komunikujete a potom si pozrite ich landing page.

Je na tej stránke spomenuté presne to, čo je v reklame komunikované?

Nemáte na landing page zbytočne veľa call-to-action prvkov? Vedeli by ste ich zredukovať tak, aby používateľ, ktorý príde ku vám na web, vedel presne, akú akciu má na stránke vykonať?

EDIT: Aktuálne má spustenú kampaň developerský projekt Bluemental, ktorý komunikuje na FB v reklame benefit: Večere zadarmo pokiaľ stavba nie je dokončená. (reklama nižšie)


Keď som na túto reklamu klikol očakával som, že prídem na web, na ktorom mi bude dopovedané o čo teda konkrétne ide. Namiesto toho som prišiel sem:


Krásny príklad toho ako to nerobiť. Používateľ príde rovno na zoznam bytov, ktorý vôbec nemá nič spoločné s reklamou a navyše sa ešte ani nedá poriadne prezerať na mobile.

Ak toto číta niekto, kto pozná ľudí z tohto projektu alebo im priamo spravuje reklamu, spravte s tým niečo 🙂

Ak máte konzistenciu vychytanú, ale kampaň stále nejako hapruje, spísal som zoznam možných dôvodov, prečo by to tak mohlo byť. Tuto sa o nich dočítate.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page