top of page
Search

Preco neklamat uzivatelov v reklame #1

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pred nedavnom som natrafil na dve kampane, ktore su pre uplne odlisnych klientov no maju nieco spolocne. Obe kampane pouzili vizual reklamy tak aby zavadzali uzivatelov. Tu je prva cast kampani.

V prvom pripade sa jedna o reklamu Nadacia Orange z Facebooku.

V pripade, ze reklama zaujala uzivatela a chcel teoreticky dat like / zdielat zaujimavu stranku tak po kliknuti na „button“ bol presmerovani na FB stranku Nadacie Orange. Stalo sa tak preto lebo „button“ bol vlastne iba graficky prvok obrazku reklamy.

Tym padom je vysoka pravdepodobnost, ze uzivatelia, ktori boli presmerovani na stranku, na ktoru vlastne vobec nechceli ist odtial rychlo odidu bez akejkolvek akcie. Co je este horsie pri reklame smerujucej na FB stranku si Bounce Rate (ktory by nam inak dokazal urcit, ze ci naozaj uzivatelia ihned opustia stranku) nemate ako poriadne zmerat..


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]








[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Je zaujimave, ze Facebook taketo reklamy schvalil a spustil. Ked si vezmeme napriklad Google AdWords tak tento system ma v grafickych reklamach pravidlo, ktore zakazuje vyuzivat taketo prvky. Ide o pravidlo „Nabadanie na kliknutie“, ktore uz len z nazvu presne opisuje tuto situaciu na Facebooku.

Pre zhrnutie: Oklamany uzivatel s vysokou pravdepodobnostou nevykona akciu, ktoru mame urcenu ako ciel kampane. Takze je uplne zbytocne uzivatelov klamat. Radsej sa treba zamerat na relevantnych uzivatelov a sledovat ich spravanie a na zaklade toho upravit reklamu podla potreby. Druhá časť na túto tému tu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

コメント


bottom of page