Spotify Lite verzia, nové cielenia v LinkedIn a ďalšie novinky | Digital Hot Shots 2 #25

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

V dvadsiatom piatom pokračovaní druhej série nájdeš 11 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie alebo si vypočuj podcast na Spotify a iTunes.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

Tech Shots

V Tech Shots sa dozvieš každý piatok novinky zo sveta technológií s Michalom Fehérom 🙂

Pokuta pre Facebook

Facebook dostal pokutu 5 miliárd dolárov za škandál Cambridge Analytica. Je to njaväčšia pokuta za únik dát, avšak túto pokutu Facebook zarobí za 3 mesiace.

LinkedIn pridáva nové cielenia pri reklame

LinkedIn pridla tri nové možnosti cielenia pri reklame, a to Brand Awareness, Website conversion a Job Aplicants.

Prečo vidíme túto reklamu? Facebook update

Facebook opäť update-ol funkciu „Prečo vidím túto reklamu“. V rámci update-u teraz detailnejšie uvidíte do akého cielenia spadáte. Nájdete tam vypísane aj informácie, prečo spadáte do toho cielenia či záujmu. Zároveň sa pridal aj update v Ad preferences, kde môžete vidieť ktorá Facebook stránka, zverejnila na Facebook-u údaje o zákazníkoch, ich emaily alebo telefónné čísla, a na základe týchto dát cielila reklamu alebo dáta sprístupnila tretím stranám. A takto môžete vedieť, ktoré Facebook stránky pracujú s vašimi dátami v rámci cielenia reklám na Facebooku.

Ako pozerať Netflix aj v práci?

Vtipná služba, ktorá vám dovolí pozerať Netflix v rámci práce, pričom to bude vyzerať, že máte Google Hangouts.

Kontaktujte umelca cez Google Lens

Aplikácia od Google, Google Lens dokáže rozoznať umelecké diela a teraz už by vám mala dať aj priamo kontakt na umelca daného diela. Zatiaľ sa to testuje v USA.

Lite verzia Spotify

Spotify spúšťa Lite verziu svojej appky, aby aj v krajinách, kde je slabší internet a staršie telefóny mohli používať jeho služby.

Interaktívny inzerát v Stranger Things

Google Lens, New York Times a Stranger Things sa spojili a vytvorili interaktívny inzerát, na ktorý keď zamierite kameru, inzerát sa rozanimuje. Pekný nápad.

15 vlastností, ktoré by mala mať každá e-commerce stránka

Dobrý zoznam vecí, ktorým sa môžete inšpirovať.

Diesel prišiel o 14 000 fanúšikov

Diesel sa pochválil, že stratil 14 000 fanúšikov. Ak ste túto novinku nezachytili, určite si to pozrite. Nájdete to nalinkované v nadpise 🙂

6 zaujímavých čísel o digitále za rok 2019

Štatistika trendov za rok 2019. Je tam spomenutý TikTok, Snapchat, ako zvrástol globálny Ad Spend a podobne. Nájdete to v jednoduchej infografike a bližšie rozpísané v nadpise.

Fotky v Google Shopping Ads Reviews

Táto novinka zatiaľ nie je dostupná na Slovensku, iba v USA. Zatiaľ funguje v spolupráci so 4 platformami. Novinkou je, že do product reviews sa budú môcť pridať fotografie. Napríklad fotografia, ktorú by ste v rámci reviews zverejnili, by sa mohla použiť a zobrazovať v reklame Google Shopping, čo na nových zákazníkov môže pôsobiť dôveryhodnejšie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]