TikTok kúpil Jukedeck, Facebook mení rozmer obrázkov a ďalšie novinky | Digital Hot Shots 2 #27

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

V dvadsiatom siedmom pokračovaní druhej série nájdeš 12 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie alebo si vypočuj podcast na Spotify a iTunes.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

Tech Shots

V Tech Shots sa dozvieš každý piatok novinky zo sveta technológií s Michalom Fehérom 🙂

Facebook mení rozmer obrázkov

Facebook od 19.augusta mení rozmer obrázkov a znižuje počet textu, ktorý sa vám zobrazi pred „zobraziť viac“. Rozmer obrázku sa bude meniť na 4:5 a budú sa zobrazovať tri riadky textu.

TikTok kúpil startup Jukedeck

Tento startup vyvinul AI, ktoré vám vie skomponovať vlastnú melódiu do videí v požadovanej dĺžke aj v štýle. Video z konferencie, kde tvorcovia predstavili tento projekt, nájdete nalinkovaný v nadpise.

Pridajte svoje služby na LinkedIn

Môžete pridať do profilu služby, ktoré poskytujete, bez toho, aby ste museli zvlášť vysvetlovať každému poteciálnemu klientovi, čo robíte alebo ponúkate.

Google dostal pokutu

Google dostal pokutu 13 miliónov. Keď chodili Google Street View auta, mali chybu v kóde. Tento kus kódu sa údajne zabudol vymazať a zozbieraval tak informácie z verejných wifi sietí. Získali tak dáta ako heslá a email adresy. Na toto pochybenie sa prišlo cez audit dát.

Ikea kampaň s obľúbenými seriálmi

Ikea zariadila svojim nábytkom izby tak, že teraz pripomínajú interiéry obľúbených televíznych seriálov.

Ford predstavil nový model auta ako emoji

Ford si nový model auta zaregistroval ako emoji k príležitosti Medzinárodného dňa emoji. Zaujímavý a netradičný spôsob, ako byť digitálne viditeľný 🙂

Zoznam Facebook regulácií

Facebook už nemôže používať telefonné čísla, ktoré získal z dvojfaktorovej autorizácie. Ďalšie regulácie, ktorými sa musí odteraz Facebook riadiť, nájdete nalinkované v nadpise.

Instagram Rich List

Koľko si pýta Kylie Jenner za sponzorovaný príspevok? Komplet zoznam v nadpise.

Instagram testuje Stories about You

Instagram testuje funkciu, ktorá vám rozdelí notifikácie. V Stories about You sa vám zobrazia všetky notifikácie na Stories, kde ste označení. Privítajú to určite influenceri a väčšie značky, ktoré si takto môžu lepšie sledovať publikum či priebeh súťaže.

Google Gallery Go

Lite verzia Google Photos, ktorá má 10 MB a funguje aj offline.

História sociálnych médií

Ako sa vyvíjali sociálne média počas rokov? Kedy vznikli, vzrástli, zanikli? Odpovede nájdete opäť v nadpise.

10 štatistík o sociálnych médiách, o ktorých by ste mali vedieť v roku 2019

Zaujímavé čísla a údaje.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]