top of page
Search

TikTok kúpil Jukedeck, Facebook mení rozmer obrázkov a ďalšie novinky | Digital Hot Shots 2 #27

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dali sme dokopy všetky zaujímavé novinky z digitálu na jednom mieste pod názvom Digital Hot Shots.

V dvadsiatom siedmom pokračovaní druhej série nájdeš 12 noviniek. Pozrieť si ho môžeš nižšie alebo si vypočuj podcast na Spotify a iTunes.

Ak máš nejaké tips and tricks na ďalšie novinky, pošli nám ich na dhs@samsidigital.sk.

V Tech Shots sa dozvieš každý piatok novinky zo sveta technológií s Michalom Fehérom 🙂

Facebook od 19.augusta mení rozmer obrázkov a znižuje počet textu, ktorý sa vám zobrazi pred „zobraziť viac“. Rozmer obrázku sa bude meniť na 4:5 a budú sa zobrazovať tri riadky textu.

Tento startup vyvinul AI, ktoré vám vie skomponovať vlastnú melódiu do videí v požadovanej dĺžke aj v štýle. Video z konferencie, kde tvorcovia predstavili tento projekt, nájdete nalinkovaný v nadpise.

Môžete pridať do profilu služby, ktoré poskytujete, bez toho, aby ste museli zvlášť vysvetlovať každému poteciálnemu klientovi, čo robíte alebo ponúkate.

Google dostal pokutu 13 miliónov. Keď chodili Google Street View auta, mali chybu v kóde. Tento kus kódu sa údajne zabudol vymazať a zozbieraval tak informácie z verejných wifi sietí. Získali tak dáta ako heslá a email adresy. Na toto pochybenie sa prišlo cez audit dát.

Ikea zariadila svojim nábytkom izby tak, že teraz pripomínajú interiéry obľúbených televíznych seriálov.

Ford si nový model auta zaregistroval ako emoji k príležitosti Medzinárodného dňa emoji. Zaujímavý a netradičný spôsob, ako byť digitálne viditeľný 🙂

Facebook už nemôže používať telefonné čísla, ktoré získal z dvojfaktorovej autorizácie. Ďalšie regulácie, ktorými sa musí odteraz Facebook riadiť, nájdete nalinkované v nadpise.

Koľko si pýta Kylie Jenner za sponzorovaný príspevok? Komplet zoznam v nadpise.

Instagram testuje funkciu, ktorá vám rozdelí notifikácie. V Stories about You sa vám zobrazia všetky notifikácie na Stories, kde ste označení. Privítajú to určite influenceri a väčšie značky, ktoré si takto môžu lepšie sledovať publikum či priebeh súťaže.

Lite verzia Google Photos, ktorá má 10 MB a funguje aj offline.

Ako sa vyvíjali sociálne média počas rokov? Kedy vznikli, vzrástli, zanikli? Odpovede nájdete opäť v nadpise.

Zaujímavé čísla a údaje.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


[vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page