top of page
Search

Vzdelávanie v marketingu 2018

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Tretí rok po sebe updatujem tento skvelý zoznam možností vzdelávania sa v marketingu. Nižšie sú spísané relevantné kurzy, stránky, skupiny, ktoré ti môžu pomôcť udržať sa v pravidelnom tempe s digitálom. Ak máš niečo, čo by si doplnil, pošli mi to na email a doplníme: kamil@kamilaujesky.com.

Ako prvé si, samozrejme, musím odpropagovať svoje vzdelávacie aktivity:

Marketing Backstage – YouTube show, ktorá sa venuje marketingu a reklame. V roku 2017 sme natočili 10 zaujímavých dielov a tento rok máme v pláne ďalších 15. Všetky nájdete na mojom YouTube kanále.

Digitálny štvrtok – v roku 2017 sme zorganizovali 10 Digitálnych Štvrtkov, ktoré navštívilo cca 500 marketérov. Tento rok pokračujeme a organizujeme pravidelné Digitálne Štvrtky. Info o aktuálnom nájdeš vždy na mojej Facebook stránke.

Ostatné vzdelávačky:

Digitálna garáž –  Google pripravil Digitálnu garáž, ide o video vzdelávanie v slovenčine, ktoré je doplnené testami, takže veľmi rýchlo zistíte, či vám videjká niečo dali alebo ste to len tak preleteli, aby bolo. Pred nedávnom Google dopĺňal ďalšie lekcie, ktoré môžu byť užitočné. 

Google certifikáty – Google upravil svoju stránku na certifikácie len nedávno a zatial sú dostupné kurzy iba v angličtine (v marci 2018 by mali byť aj v slovenskom jazyku), v každom prípade ide o veľký update v týchto certifikátoch a odporúčam spraviť si ich všetkým. Nie len online marketérom. 

Videá z konferencie Marketing Festival – zaujímavé videá z prezentácií z TOP CZ/SK konferencie zameranej na marketing. Tieto videá kupujem aj ja a odporúčam ich každému, kto sa zaujíma o marketing a na konferenciu nemohol ísť. Videá stoja do 40 EUR, určite to stojí za to.

Facebook Blueprint – kurzy, ktoré majú pomôcť lepšie vytvárať a reportovať reklamy, a tiež lepšie sa starať o Facebook stránku.

HubSpot Academy – v tejto akadémii sa môžete zadarmo vzdelávať v inbound marketingu a zároveň si spraviť aj certifikát, ktorý je celkom známy a uznávaný. Neviem presne aktuálne nastavenia, ale keď som si robil certifikát naposledny, tak samotná skúška k certifikátu trvala približne hodinu. Časová náročnosť závisí od toho, ako dlho sa budete musieť vzdelávať na to, aby ste skúšku zvládli.

Coursera – veľký výber online kurzov z rôznych segmentov, zadarmo a aj platených (marketing, programovanie, grafika). Na tomto webe si určite každý nájde niečo, v čom by sa chcel zdokonaliť.

Udemy – veľmi podobné ako Coursera, poskytuje taktiež obrovské množstvo kurzov, free aj platených.

SkillShare – podobne je na tom aj SkillShare kde si môžete otestovať free trial a následne zaplatiť balík na mesiac alebo rok za výhodnejšiu sumu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jon Loomer – tento týpek by mal od Facebooku dostávať (ak ešte nedostáva) peniaze, lebo podľa mňa vie viac ako samotní Facebook zamestnanci. Aspoň čo sa týka reklamy a nových možností v reklame. Veľa píše a zadarmo robí aj webináre, kde sa môžete naučiť naozaj veľa. 

Facebook skupiny – možno sa to bude zdať ako úplná blbosť, ale v týchto skupinách nájdete najviac relevantných informácií pre slovenský a český trh. Preto ak sa budete doma nudiť, preklikajte si skupiny nižšie. V týchto skupinách použite search, ktorý funguje výborne na vyhľadanie tém, ktoré sú pre vás relevantné… a idete.

Skupiny, ktoré odporúčam:

Zároveň v novom roku si môžete naplánovať niektorý z pravidelných eventov, kde sa môžete vzdelávať.

Digitálny štvrtok – v roku 2017 sme zorganizovali 10 Digitálnych Štvrtkov, ktoré navštívilo cca 500 marketérov. Tento rok pokračujeme a organizujeme pravidelné Digitálne Štvrtky. Info o aktuálnom nájdeš vždy na mojej Facebook stránke.

Digitálne chuťovky – podujatie organizované ADMA, vždy na nejakú tému s odborníkmi na danú problematiku. Určite sa oplatí sledovať aktivity ADMA, aby ste mali prehľad. Okrem iného produkujú veľa vzdelávacích materiálov.

Digitálne raňajky – event organizovaný agentúrou PS:Digital. Raz do mesiaca vždy posledný pondelok v mesiaci info u nich na FB.

Blogy, ktoré sledujte

ADMA – Asociácia digitálnych marketingových agentúr – pravidelne píšu o zaujímavých témach

A pozdieľajte, priatelia, nech sa dozvedia aj vaši kamoši a sme všetci super šikovní.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page