top of page
Search

Zistite, ako sa správajú používatelia v online

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Pred strategickým plánovaním kampane sa vždy snažím zozbierať si čo najväčšie množstvo dát, na základe ktorých sa následne môžem rozhodovať, ako ku kampani pristúpiť.

Dáta vieme ťahať z rôznych zdrojov, Facebook Insighty, KeyWord planner, vlastné YouTube štatistiky, Google Analytics a ďalšie špecifické možnosti. Zo všetkých dát sa snažím spraviť si vždy nejaký krátky sumár, aby som vedel, ako sa cieľová skupina, ktorú chceme kampaňou osloviť, správa. Zároveň mi to slúži aj ako podklad pre klienta, aby videl, že sme si kampaň nevycucali z prsta.

Zaujímavý zdroj pre čísla je aj Consumer Barometer od Google, ktorý mám pocit, že na Slovensku stále veľa ľudí nepozná a nepoužíva.

Consumer Barometer je web, cez ktorý si zadarmo dokážete vyklikávať, ako sa správajú online používatelia na rôznych trhoch – čiže nie je relevantný iba keď si robíte prieskum o správaní SK používateľov, ale napríklad, aj keď chcete expandovať, vie vám ukázať, aké sú základné rozdiely medzi správaním používateľov.

Nižšie som dal na ukážku niektoré zaujímavé čísla, ktoré môžete z Consumer Barometra vytiahnuť. Priamo v Consumer Barometri vidíte aj na akej vzorke boli čísla spracované aj aká bola konkrétna otázka pokladaná používateľom.

Kde vyhľadávajú používatelia info o produkte?

Na tomto grafe je vidieť, kde používatelia najčastejšie robia online prieskum, keď si chcú niečo kúpiť. Na základe tohto grafu viete následne klientovi vyargumentovať, prečo je dôležité mať kvalitne spísané benefity na vlastnej brandovej stránke. A zároveň, prečo dbať tiež na to, aby boli benefity jasne pomenované aj priamo v searchi resp. na stránkach, kam chodí najviac používateľov z platenej reklamy alebo organického vyhľadávania.

Ako často pozerajú online video?

Klient stále nedôveruje online videu? Možno po tom, ako mu ukážete následujúci graf, ktorý hovorí o tom, ako často ľudia sledujú online video, zmení názor.

Určite odporúčam preklikať si všetky možnosti v Consumer Barometri. Je tam asi 50 rôznych grafov, ktoré si dokážete filtrovať podľa rôznych cieľových skupín a na základe toho sa rozhodovať strategicky, ako pristúpiť k digitálu.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page