Zjednodušte si online život týmito nástrojmi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nástroje, ktoré nižšie spisujem sú v podstate tooly, ktoré používam každý deň a snažím sa ich odporúčať všetkým klientom – samozrejme ak je to pre nich relevantné. Jasné, že existuje veľké množsto alternatív, ale ja som spokojný s týmito nástrojmi a už som skúšal naozaj všeličo.

Nástroje sú z úplne rozdielnych oblastí a odporúčam si všetky aspon pozrieť a ideálne aj vyskúšať.

GetSiteControl – Nástroj na nasádzanie social, share, chat, email a iných widgetov na váš web


Rovno na home page stránky dokážete generovať náhlady toho ako môže konkrétny widget vyzerať priamo na webe – čo mňa osobne presvedčilo na používanie tohto nástroja.

MailChimp – Tool na rozosielanie newsletteru, A/B testovanie emailových kampaní


V prvom rade je dôležité, že email si dokážete upraviť prakticky ako potrebujete. Čiže všetky grafické prvky v maili dokážu byť personalizované pre vašu firmu. Dokážete si vytvoriť teplate, ktorý potom používate pre každú svoju kampaň.

Zároveň dokážete jednoducho vytvárať A/B testy napr. Predmetu emailu, Názvu odosielateľa, prípadne celého obsahu mailu. Na tomto sa dokážete naučiť na čo lepšie reaguje váš list používateľov, na ktorých newsletter posielate.

Čo je veľmi užitočné je tiež prepojenie s Google Analytics. Mailchimp vám automaticky označuje všetky linky, ktoré smerujú na váš web takže máte opäť o starosť menej a pekne všetko zmerané.

Pozrite si pricing MailChimpu. Dôležité je, že do 2000 subscriberov a 12 000 mailov mesačne je free. Teda na celý subscriber list ak má 2000 používateľov môžete zadarmo poslať mesačne 6 newsletterov. Čo je dosť.

Slack – Komunikačný tool pre váš projekt, zabehnutú firmy, startup, čokoľvek kde potrebujete veľa a pravidelne komunikovať


Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Slack vo svojej kampani tvrdí, že okrem iného dokážete zredukovať počet emailov o 48%. Treba brať s rezervou, ale emaili určite redukuje.

BTW: Toto sú vizuály ich zatiaľ jedinej kampane a tá je celkom ustrelená a podľa mna podarená.
Hotjar – Analytický nástroj, ktorý nahráva používateľov, vyhodnocuje Heatmapy a ďalšie funkcie


Tool je výborný pre to lebo ponúka viacero možností ako sa dozvedieť viac o správaní a zároveň preto lebo je cenovo prispôsobený aj menšim podnikateľom a menším webom.

VisualWebsiteOptimizer – Tool hlavne na A/B testy a vyhodnocovanie heatmáp


Keby sa niekomu tool zapáčil môže sa mu zísť aj môj článok Sprievodca A/B testami.

Google Tag Manager – Tool na správu scriptov na vašom webe

Neexistuje lepší nástroj keď používate viacero online toolov a chcete testovať rôzne nástroje. Cez GTM si na stránku nahodíte jeden kód. Hneď potom môžete všetky ostatné vymazať a pohodlne ich nahodiť cez GTM. Keď sa rozhodnete, že niektorý s online nástrojov už nebudete používať kód jednoducho cez GTM odstránite a nemusíte kontaktovať IT ani nikoho. Tak isto ak budete chciet pridať nejaký tool napr. Hotjar, jednoducho cez GTM vložíte kód na web.

Samozrejme GTM obsahuje aj pokročilejšie funkcie, ktoré sú ale určené skôr programátorom ako bežným marketérom.

Ešte jednoduchší život? Čekuj tuto ďalšie tooly!

Je podľa teba nejaký tool, ktorý dokáže zjednodušiť komplikovaný online svet? Daj mi vedieť do komentu alebo na hello@kamilaujesky.com.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

#hotjar #vwo #visualwebsiteoptimizer #gtm #slack #onlinenastroje #mailchimp