top of page
Search

Zoznam nástrojov, ktoré používam každý deň na zefektívnenie svojej práce

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Každý deň riešim milión vecí online. Či už je to práca alebo ide o moje vlastné projekty. Za tú dobu, čo sa v online pohybujem, som si našiel zopár nástrojov, ktoré využívam takmer denne. Verím, že vám môžu pomôcť aj pri vašej práci. Niektoré určite už používate, niektoré možno ani nepoznáte. Nižšie som spísal zoznam týchto toolov a nejaké info k nim.

Komunikácia:


Online komunikačný nástroj. Ak si niekto pamätá ešte IRC, tak je to v podstate to isté, len v „peknom“. Je to interný komunikačný nástroj, v ktorom máte možnosť vytvoriť si rôzne channely. Reálne to funguje tak, že máte nejaký projekt, ktorý sa volá napr. Projekt1 a pracuje na ňom 5 ľudí. V Slacku máte vytvorený firemný účet, do ktorého sa prihlásite cez emailové adresy @projekt1.cokolvek. V tomto účte potom nájdete podkategórie vo forme channelov: Marketing, Development, Finance, General, Obed, a podobne.

V každom channeli máte relevantné informácie a nemáte to všetko pokope. Zároveň do každého channelu pridáte iba relevantných ľudí. Napr. ľudia z finančného nemusia byť v channeli Marketing, kedže reálne s marketingom vo vašej firme nič nemajú.

Ja na Slacku fungujem s viacerými projektami. Na Mac aj Windows si môžete stiahnuť aplikáciu, v ktorej sa veľmi jednoducho preklikávate medzi rôznymi projektami a máte všetko pod kontrolou. Čo je super je, že Slack je dostupný zadarmo, teda ak nepotrebujete top funkcie (ktoré ja nepoužívam vôbec).

Analytika a widgety


O tomto toole som písal veľa krát a naposledy asi dva články dozadu. Je to jednoduchý online tool, vďaka ktorému si dokážete na web implementovať rôzne widgety. Od zberu e-mailov, cez share buttony, chat, promo widgety a podobne. Tool funguje veľmi jednoducho. Stačí hodiť na web jeden kód, podobne ako napr. Analytics a fungujete. Nástroj je zadarmo a zároveň ponúka aj platenú verziu, kde máte pokročilejšie funkcie.


Tento tool je super jednoduchý analytický nástroj, ktorý stojí od 29 EUR / mesiac. Na to, aké možnosti ponúka, je to extrémne málo. HotJar vám nahráva správanie používateľov na vašom webe. Čo znamená, že vidíte reálne videá používateľov, ako sa po vašom webe pohybujú. Okrem toho HotJar ponúka heat a click mapy, vďaka ktorým viete vyhodnotiť aktivitu používateľov na vašom webe.

Okrem týchto funkcií si môžete nastaviť tzv. Funnel. Túto možnosť je dobré využiť v prípade, že máte viackrokovú registráciu alebo objednávku na webe. Vďaka tejto funkcii potom vidíte, kde vám odchádza najviac používateľov a viete, že v tom kroku je potrebné niečo upraviť.

Polls a Surveys sú ďalšie možnosti, ako dokážete získať feedback od používateľov z vášho webu. Odporúčam využívať všetky možnosti, ktoré HotJar ponúka. Zistíte tak veľmi veľa cenných informácií o vašich návštevníkoch.


O VWO alebo Visual Website Optimizeri som už tak isto písal v predchádzajúcich článkoch. Ide o nástroj, v ktorom dokážete vytvárať jednoduché A/B testy bez zásahu programátora na váš web. Jednoducho implementujete jeden kód (ako napr. kód z Google Analytics) a následne cez grafické rozhranie upravujete svoj web a následne A/B testujete. Okrem A/B testov ponúka aj heatmapy, ankety a ďalšie analytické vychytávky. Tool je veľmi lacný na to, aké možnosti ponúka. Je to cca 49 EUR / mesiac podľa návštevnosti vášho webu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506520790668{margin-left: -180px !important;padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;}“ el_id=“bg-lietadielko“][vc_column css=“.vc_custom_1506530421738{background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;}“ offset=“vc_hidden-sm vc_hidden-xs“][vc_row_inner][vc_column_inner width=“1/3″ css=“.vc_custom_1507554233307{padding-top: 25px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506520873059{padding-left: 30px !important;}“]

Dostávaj články na email

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=“1/3″][vc_single_image image=“5855″ alignment=“right“ css=“.vc_custom_1506520374924{margin-top: -80px !important;}“][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Social media & grafika


HootSuite alebo Buffer sú nástroje, cez ktoré dokážete jednoducho distribuovať obsah na väčšinu vašich sociálnych sietí. Oba sú limitované počtom sociálnych sietí, ktoré sú zdarma. Najskôr som používal Buffer, no veľmi mi vadilo, že som nemal jeden prehľadný kalendár, kde som videl posty zo všetkých sociálnych sietí. Preto som zrušil ich platený balík. Na to mi prišiel od nich e-mail, že prečo sa tak stalo. Keď som im napísal, že mi chýba tento prehľad, odpísali mi asi do 20 minút, že presne takýto prehľad aktuálne pripravujú. Čo je super. No medzičasom som na odporúčanie z FB skúsil HootSuite a ten mi aktuálne vyhovuje.

Odporúčam všetkým, ktorý majú viacero sociálnych sietí a potrebujú pravidelne distribuovať obsah a mať ho pod kontrolou.


Super tool na vytváranie grafiky. Ja využívam tento tool na vytváranie čisto grafických postov na FB, ale cez Canva sa dajú vytvárať aj prezentácie, postery, jednoduché blogové infografiky a podobne. Dôležitá informácia je, že veľmi veľa grafických štýlov, ktoré sú preddefinované v Canva je free. Čiže nemusíte platiť nič a vaše posty zrazu vyzerajú oveľa lepšie.


Jasné. Photoshop nemusím predstavovať, ale musel som ho sem dať, lebo ja som len asi pred rokom zistil, že Photoshop sa dá platiť subscription modelom. To znamená, že mesačne platíte nejakých 15 – 50 EUR podľa balíka a máte služby od Adobe v PC. Čo je super vychytávka, najmä pre menších podnikateľov, ktorí si už nemusia kupovať Photoshop za veľké peniaze, ale platia si ho postupne na mesačnej báze.

Ostatné


Bez tohto nástroja by som si už nevedel predstaviť život. V hlave sa mi uvoľnilo veľké množstvo kapacity, kedže som vypustil všetky heslá. Password box si ukladá vaše heslá do svojej appky a potom vás automaticky prihlasuje na weboch. Je to super, lebo vám stačí si pamätať jedno master heslo a na základe toho sa potom viete prihlásiť kamkoľvek. Password box bol teraz zlúčený s True Key od Intelu a bude teda prebiehať asi nejaké komplexné zlúčenie. Ja mám v Chrome zatiaľ stále Password box a funguje bez problémov.

Dobrá je aj vychytávka, ktorá vám vymaže všetky heslá, ak sa niekto pokúša dostať do vášho konta. Nemusíte sa teda báť ani zneužitia dát.


Super plugin do Google Chrome. Ide o klasický plugin, do ktorého si preddefinujete webové stránky, ktoré vám má tento plugin zakázať navštíviť. Okrem toho, že vám zakáže tieto weby navštíviť, vždy keď sa o to pokúsite, odbije vás veľmi peknou Fucking hláškou.

Samozrejme, viete plugin aj pauznúť, keď naozaj potrebujete ísť na ten Facebook.


Ako jediný nástroj z tohto zoznamu, Doller nie je online tool ani appka. Ide o diár, ktorý vytvorili Češi. Konkrétne ho oni nazývajú „Motivační diář“. Mne ale nejde o tých pár motivačných citátov, ktoré v ňom nájdete. Skôr mi vyhovuje celý systém, ako je diár vytvorený. Tento diár sa dosť opiera o základy Getting Things Done – čo je metóda time managementu (inak super kniha, môžem iba odporučiť. Teraz vyšla nová verzia 2016, ktorá berie do úvahy už aj moderné technológie, kedže pôvodná verzia Getting Things Done bola písaná pred 15 rokmi.)

Doller je super diár, v ktorom si evidujete okrem denných úloh aj týždenné a mesačné plány. Následne máte priestor na ich vyhodnotenie. Veľká výhoda v tomto diári je, že si ho môžete kúpiť v podstate kedykoľvek a stále bude aktuálny, kedže v diári nie sú predvyplnené dni s dátumom. Tie si dopíšete sami tak, aby vám to zapasovalo presne do obdobia v roku, kedy ste si ho kúpili.  Určite odporúčam tento diár zakúpiť, stojí nejakých 15 EUR.


Výborná jednoduchá appka na iPhone. Snažil som sa nájsť aj verziu na Android, no neviem presne, ktorá z appiek je odnož tohto Good Spender-a, kedže appiek na evidenciu nákladov je mnoho. V každom prípade, táto appka je úplne easy-to-use. Veľmi jednoducho a prehľadne dokážete sledovať svoje náklady a kategorizovať ich.

Ja osobne nenávidím administráciu a veci s nimi spojené. Preto som aj hľadal čo najjednoduchšie riešenie, kde by som si mohol trackovať svoje výdavky. Táto appka mi to zabezpečuje úplne dokonale. V appke máte preddefinované rôzne kategórie, no môžete si vytvárať aj svoje vlastné tak, aby ste mali financie čo najprehľadnejšie usporiadané.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Comments


bottom of page